Ndërlidhjet

KABUL


5 afganë dhe dy ushtarë amerikanë janë vrarë në incidente të ndara në Afganistan gjatë 24 orëve të fundit. Këto incidente vijnë një javë pas mbajtjes paqësore të zgjedhjeve presidenciale afgane, të parat në historinë e këtij vendi.
Në të tjera zhvillime amabasadori amerikan në Afganistan, Zalami Kalilzad, ka deklaruar se Afganistanit do t'i duhen 10 vjet drejt ndërtimit të një shteti të suksesshëm demokratik.
XS
SM
MD
LG