Ndërlidhjet

MINSK


Në Bjellorusi sot u mbajtën zgjedhjet parlamentare dhe referendumi lidhur me çështjen nëse do t'i lejohet presidentit Aleksander Lukashenka edhe mandati i tretë në këtë post.
Sipas kushtetutës aktuale, presidenti mund të zgjedhet vetëm dy mandate. Votimet vëzhgohen nga qindra monitorues ndërkombëtarë.
XS
SM
MD
LG