Ndërlidhjet

KABUL


Sipas raporteve preliminare, presidenti i përkohshëm Hamid Kharzai ka fituar më shumë se gjysmën e votave në zgjedhjet presidenciale në Afganistan.
Kharzai nuk është shpallur fitues, meqë ekspertët vazhdojnë t'i shqyrtojnë akuzat e kandidatëve tjerë për manipulime në zgjedhje.
Ndërkohë, raportohet se ka arritur në 3 të vrarë bilanci i sulmit të djeshëm vetëvrasës kundër forcave të NATO-s në Kabul, ku përveç sulmuesit, e humbën jetën një vajzë afgane dhe një grua amerikane.
XS
SM
MD
LG