Ndërlidhjet

JERUSALEM


Parlamenti i Izraelit ka miratuar planin e kryeminsitrit Sharon për tërheqje të forcave nga Rripi i Gazës. Plani nw fjalw qw ka dhe mbwshtetjen e Uashingtonit, parasheh zhvendosjen deri vitin tjetër të 8 mijë njerëzve nga 21 vendbanime hebreje në Gaza.
XS
SM
MD
LG