Ndërlidhjet

BRUKSEL


Në Kosovë duhet të vazhdojë procesi i i dialogur dhe në të duhet të marrin pjesë edhe serbët e Kosovës, kanë thënë pas një takimi të përbashkët në Bruksel, përfaqësuesi i Lartë i BE-së për poltikë të jashtme dhe Siguri, Javier Solana dhe kryeministri i Serbisë Vojisllav Koshtunica. Ata kanë thënë se vend të vecantë në përmbushjen e stdandardeve për Kosovën zë decetralizimi.
XS
SM
MD
LG