Ndërlidhjet

KIEV


Rreth 30 mijë mbështetës të kandidatit të opozitës Viktor Yushchenko, protestuan në Kiev kundër mashtrimeve në zgjedhjet presidenciale në Ukrainë.
Në raundin e dytë në 21 nëntor, Yushchenko do të përballet me kryeministrin aktual Viktor Yanukovich.
Zyrtarë të perëndimit dhe vëzhgues thanë se zgjedhjet patën mangësi, duke apostrufuar animin e mediave dhe ndërhyrjen e shtetit në favor të kryeministrit.
XS
SM
MD
LG