Ndërlidhjet

JERUSALEM


Miliona karkalecë që vërshuan të dielën qytetin izraelit Eilat në brigjet e Detit të Kuq, lanë pas vetes fusha të shkatërruara të mbjella me drithëra.
Zyrtarët thanë se një invazion i tillë i karkalecave nga Afika e Veriut s'ishte parë prej vitit 1959, ndërsa banorët e qytetit raportuan se insektet i kishin ngrënë palmat dhe kishin fshirë oborre të tëra.
XS
SM
MD
LG