Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara mirëpritën vendimin e Gjyqit Suprem të Ukrainës lidhur me zgjedhjet presidenciale në këtë vend. Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Scott McClellan tha, pos tjerash, se vendimi i Gjyqit është një hap i rëndësishëm drejt "zgjidhjes paqësore dhe demokratike që pasqyron vullnetin e popullit".
XS
SM
MD
LG