Ndërlidhjet

LONDËR


Presidenti pakistanez Pervez Musharraf deklaroi sot se Pakistani ka thyer strukturën komanduese të rrjetit terrorist al-Qaida.
"Ne i kemi thyer kurrizin e Al Qaidës në Pakistan dhe e them këtë me bindje dhe autoritet të plotë. Ata po ikin, struktura e tyre komanduese është thyer, bazat logjistike janë prishur dhe ne i kemi okupuar ato", ka thënë Musharraf. Ai i bëri këto komente pas bisedimeve me kryeministrin Tony Blair në Londër.
XS
SM
MD
LG