Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Serbia i ka fabrikuar dëshmitë se ai ka kryer krime lufte në kohën sa ishte lider i UÇK-së dhe se ai do të dorëzohej nëse akuzohet nga Haga.
"Ne e kemi dëshmuar përkushtimin tonë ndaj drejtësisë ndërkombëtare dhe Tribunalit të Hagës. Nëse kërkohet më tepër nga ne dhe nga unë personalisht, unë do t'i përmbush detyrat e mia si qytetar," ka thënë Haradinaj në një intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters.
XS
SM
MD
LG