Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia i ka përjashtuar bisedimet me Kosovën, duke kërkuar që Ramush Haradinaj, ose të shkarkohet nga posti i kryeministrit ose të ekstradohet nën akuzat për krime lufte.
Këshilltari i kryeministrit serb, Sllobodan Samarxhiq i ka thënë gazetës Financial Times se Serbia më nuk do të bashkëpunojë në të ashtuquajturat bisedime të Vjenës.
"Zgjedhja e Haradinajt i pengon të gjitha bisedimet mes Beogradit e Prishtinës, përfshirë dhe ato për çështje teknike", ka thënë Samarxhiq.
XS
SM
MD
LG