Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy ushtarë amerikanë janë vrarë dhe 4 janë plagosur në fatkeqësinë e dy helikopterëve në veri të Irakut.
Po sot në Bagdad, gjykata ushtarake e shpalli fajtor një ushtar amerikan për shkak se kishte qëlluar për vdekje një civil irakien të plagosur rëndë.
Rreshteri Johnny Horne u shpall fajtor për vrasjen e paramenduar të Kassim Hassan në 18 gusht në lagjen Sadr City të Bagdadit.
Horne i tha gjykatës se e kishte qëlluar Hassanin në kokë "për t'ia shkurtuar mundimet".
XS
SM
MD
LG