Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KIEV


Kandidati presidencial opozitar në Ukrainë Viktor Yushcenko parashikoi se do të fitojë në rivotimin në raundin e dytë me të paktën 60% të votave.
"Sa i përket përqindjes së votave për mua në 26 dhjetor, mendoj se do të jenë mbi 60%", tha Yushchenko, duke shtuar se nuk do të përgjigjet me "përndjekje dhe hakmarrje" nëse e mund kryeministrin Viktor Yanukovich.
Yushchenko nga Kievi sonte mbërriti në Vjenë, ku në një spital privat do t'u rinënshtrohet analizave për të përcaktuar shkaqet e sëmundjes së tij misterioze.
XS
SM
MD
LG