Ndërlidhjet

KABUL


Është arrestuar në qytetin pakistanez të Karacit, Sayed Akbar Agha, kreu i "Ushtrisë së Myslimanëve", grupi që kishte marrë përsipër rrëmbimin e Shqipe Hebibit dhe dy kolegëve të saj që punonin për misionin e OKB-së në Afganistan. Arrestimin e tij e ka konfirmuar ministri pakistanez i informacionit Sheik Rashid Ahmed.
Te rrembyerit e OKB-se u liruan më 23 nëntor pas afro një muaji rrëmbimi. Për lirimin e tyre zyrtarët afganë thanë se nuk është paguar asnjë shumë dhe nuk është bërë kompromis për lirimin e të burgosurve talibanë.
XS
SM
MD
LG