Ndërlidhjet

MADRID


Kryeministri i Spanjës Hose Luiz Rodrigez Zapatero ka thënë se "terrorizmi ndërkombëtar i një lloj radikalizmi islamik" është i vetmi që duhet fajësuar për sulmet e Madridit që lanë të vdekur 191 persona.
"Ne spanjollët nuk e zbuluam tani terroizmin. E njohim atë që prej 30 vjetësh. Asnhjë qeveri spanjollë nuk është gjunjëzuar para terrorit dhe asnjë nuk do ta bëjë këtë", i tha Zapatero një komisioni paralamentar që po i heton sulmet e marsit.
XS
SM
MD
LG