Ndërlidhjet

KIJEV


Një komision parlamentar i Ukrainës dhe Prokurori i përgjithshëm janë duke zhvilluar hetime të ndara për të përcaktuar mënyrën e helmimit të kandidatit opozitar për president Viktor Yushchenko.
Kryetari i Parlamentit Vladimir Lytvyn ka kërkuar sot që skandali i helmimit të mbahet larg nga fushata elektorale.
Ndërkohë, Shtetet e Bashkuara kane hedhur poshtë akuzat se po ndërhyjnë në çështjet e brendshme të Ukrainës duke financuar fushatën e Yushchenkos.
XS
SM
MD
LG