Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një komitet ministror izraelit ka miratuar sot një vendim për lirimin e 170 palestinezëve të burgosur, është kumtuar nga kryeministria e Izraelit. Në kumtesë mëtutje thuhet se të burgosurit do të lirohen gjatë javës së ardhshme. Kryeministri Ariel Sharon këtë veprim e ka cilësur si një gjest të vullnetit të mirë ndaj Egjiptit dhe ndaj liderëve palestinezë, para zgjedhjeve që mbahen në janar të vitit të ardhshëm.
XS
SM
MD
LG