Ndërlidhjet

MADRID


Gjykata spanjole akuzoi një maroken për vrasjen e 191 njerëzve dhe pjesëmarrje në organizatën terroriste, të dyshuar për ndërlidhje me sulmet e 11 marsit në trenat në Madrid.
Hassan el Haski 41-vjeçar, gjithashtu dyshohet edhe për drejtimin e grupit militant islamik maroken, përgjegjës për sulmet e vitit 2003 në Casablanca, ku e humbën jetën 45 njerëz.
XS
SM
MD
LG