Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryemistri i Serbisë Vojisllav Koshtunica deklaroi se bashkëpunimi i tij me aleatët e ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq do të vazhdojë pavarësisht nga kritikat e politikanëve pro-perëndimorë.
"Përkrahja e Partisë Socialiste për qeverinë Koshtunica ka qenë "e mirë dhe konstruktive" dhe do të vazhdojë edhe në vitin e ardhshëm," thuhet në një deklaratë të Koshtunicës të publikuar pas një takimi me zyrtarët e kësaj partie.
XS
SM
MD
LG