Ndërlidhjet

JERICHO


Udhëheqësi i përkohshëm palestinez Mahmoud Abbas tha se do ta ndjekë rrugën e Yasser Arafatit.
Abbas u tha mbështetësve në Jericho se armiku i tyre është pushtimi izraelit. Ai tha se palestinezët nuk do të qetësohen deri sa të kenë shtetin e tyre të pavarur në Bregun Perëndimor dhe në Rripin e Gazës, me kryeqytet Jerusalemin lindor.
Abbas konsiderohet favorit në zgjedhjet presidenciale në 9 janar.
XS
SM
MD
LG