Ndërlidhjet

BUKURESHT


Qeveria e re e Rumanisë ka dhënë betimin sot, duke u zotuar se do të punojë për t'i mundësuar vendit anëtarësimin në Bashkimin Evropian më 2007.
Kryeministri Calin Tariceanu u tha ligjvënësve se qeveria e re do të inkurajojë lirinë e shtypit, një sistem të pavarur të drejtësisë, do të krijojë një ekonomi të lirë të tregut dhe do të luftojë korrupsionin.
XS
SM
MD
LG