Ndërlidhjet

Tadiç viziton Rumaninë


Presidenti serb Boris Tasdiç pritet të zhvillojë sot vizitë njëditore në Rumani.

Tadiçi do takohet me homologun e tij rumun, Traian Basescu, i cili pavarësinë e Kosovës e ka cilësuar "veprim të paligjshëm" dhe precedent. Edhe Parlamenti rumun votoi kundër njohjes së Republikës së Kosovës.

Rumania është një nga pak vendet anëtare të Bashkimit Evropian që kndërshton pavarësinë.
XS
SM
MD
LG