Ndërlidhjet

Ministrat e mbrojtjes diskutojnë për Kosovën


Gjendja në Kosovë pas shpalljes së pavarësisë është në krye të agjendës së takimit të ministrave të mbrojtjes së Bashkimit Evropian.

Takimi dy ditor që po zhvillohet në Bërdo të Sllovenisë do diskutojë dhe vendosjen e misionit evropian në Çad dhe gjendjen në Darfur të Sudanit.
XS
SM
MD
LG