Ndërlidhjet

PRAGË


Lideri separatist Çeçen, Aslan Maskhadov ka derklaruar se vetëm një njeri, lideri i Rusisë mundë të ndalë luftën në Çeçeni, por ka thënë se ai është “sadist e terrorist”.
Në një shirit që ka marrë radioja Evropa e Lirë Maskhadov thotë se ai dhe luftëtarët e tij askush nuk mundë t,i ndalë që të luftojnë për shpëtimin e popullit çeçen nga gjenocidi.
“Kombi çeçen, muxhahedinët çeçen kanë mjete, fuqi dhe shpirt të mjaftuar që të ndalin agresorët rusë, të ndalin luftën, të ndalin gjenocidin ndaj kombit çeçen” , ka thënë Aslan Maskhadov.
XS
SM
MD
LG