Ndërlidhjet

SEUL


Korea Jugore ka ndërmarrë një iniciativë diplomatike për zgjidhjen paqësore të krizës bërthamore me Korenë Veriore.
Në Moskë zyrtarët rus e jug-koeran janë dakorduar se kriza duhet zgjidhur paqësisht.
Një tjetër zyrtar jug-korean shkon javën e ardhëshme në Shtetet e Bashkuara dhe në Japoni për konsultime lidhur me zgjidhjen e krizës.
XS
SM
MD
LG