Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Polonisë, Aleksander Kwasniewski do të ketë sot bisedime në Uashington me presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush.
Bisedimet pritet të përqëndrohen në mbështetjen e Polonisë për luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit, situatën në Irak dhe çështjet bilaterale.
Anëtarja e NATO-s, Polonia ka vendosur së fundit të blejë 48 avionë lufte të tipit F-16 të prodhuar në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG