Ndërlidhjet

PEKIN


Një delegacion i Australis arriti në Fenian si mison i parë nga vendë Perëndimorë që u pranua nga Korea Veriore që kur filli konflikti për shkak të programeve të saja të dyshuara bërthamore.
Kina, ndërkaq, ofroi të jetë mikëpritëse e bisedimeve midis Shteteve të Bashkuara dhe Koresë Veriore, duke thënë se “dialogu është rruga më efektive për zgjidhjen e çështjes” lidhur me ambicjet atomike të Koresë Veriore.
Edhe Rusia njoftoi se do të nisë së shpejti të dërguar special në kuadrin e përpjekjeve për t,i dhënë fund krizës bërthamore me Korenë Veriore.
XS
SM
MD
LG