Ndërlidhjet

PEKIN


I dërguari i lartë i Shteteve të Bashkuara, ndihmës sekretari i shtetit, James Kelly filloi bisedimet në Pekin me zyrtarët e Kinës se si të zgjidhet kriza bërthamore me Korenë Veriore.
“Kanë ndërmendë të bisedoj sotë me kolegët nga Kina lidhur me probleme, çështjet amerikano-kineze, çështje që përfshijnë edhe Korenë Veriore”, ka thënë zyrtari amerikan.
Kina u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të nisin bisedime me Korenë Veriore dhe ka ofruar që Pekini të jetë mikëpritës i atij dialogu.
XS
SM
MD
LG