Ndërlidhjet

HAGË-BEOGRAD


Presidenti i deritashëm i Serbisë, Millan Millutinoviq do të paraqitet në 27 janar para gjykacëve të Tribunalit të Hagës, ku do të deklarohet nëse ndjehet fajtor për krime lufte në Kosovë gjatë vitit 1999 ,ashtu si,ç e ngarkonë aktakuza.
Ndërkohë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara për çështje të krimeve të luftës ,Pjer Rishar Prosper arrinë për vizitë dy-ditëshe Beogradit që të bisedojë me zyrtarët jugosllavë e serbë për hetimet dhe bashkëpiunimin me Tribunalin e Hagës., njofton ambasada amerikane në Jugosllavi.
XS
SM
MD
LG