Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Palestinezët shfaqën brengosje lidhur me prospektet për paqe dhe ardhmërinë e territoreve të pushtuara nga Izraeli pasi partia e kryeministrit Sharon fitoi më shumë vende në parlament.
Abil Abu Redeina tha se votimet ishin “zgjedhje e popullit të Izraelit”, por i ka bërë thirrje qeverisë së re izraelite që të “tërheqë menjëherë trupat nga territoret palestineze dhe të kthehet në tryezën e bisedimeve”.
XS
SM
MD
LG