Ndërlidhjet

UASHINGTON


Liderë botërorë u kanë shprehur ngushëllime Shteteve të Bashkuara për humbjen e anijes kozmike Kolumbia dhe vdekjen e shtatë anëtarëve të ekipazhit të saj.
Ndërkaq, Qeveria e Shteteve të Bashkuara do të ndërmarrë hetime të trefishta paralele për caktimin e shkaqeve të incidentit.
NASA njofton se fluturimet në Gjithësi do të shtyhen derisa të vërtetohen shkaqet e sakta për katastrofën e Kolumbias.
Gjatë 41 vjetëve të historisë së fluturimeve të njeriut në Gjithësi kanë humbur jetën 21 astronautë.
XS
SM
MD
LG