Ndërlidhjet

LAGOS


Një shpërthim i fuqishëm ka rrënuar një ndërtesë katërkatëshe në kryeqytetin e Nigerisë, ku ndodhej edhe një bankë, duke lënë së paku 40 të vrarë dhe mjaftë të plagosur.
Policia spekulonë se shpërthimi mundë të jetë kurdisur edhe për vjedhjen e bankës.
XS
SM
MD
LG