Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush do të vizitojë gjatë ditës Qendrën kozmike Johnson në Houston të Teksasit ku do të mbahet një ceremoni përkujtimore për shtatë astronautët që humbën jetën në katastrofën e anijes kozmike Kolumbia.
Ndërkohë autoritetet amerikane vazhdojnë të gjurmojnë dhe të grumbullojnë pjesë të Kolumbias që u shpërndanë në një hapësirë të gjërë.
Qeveria e Shteteve të Bashkuara paralajmëroi hetime të hollësishme për përcaktimin e shkaqeve të tragjedisë së anijes kozmike.
XS
SM
MD
LG