Ndërlidhjet

ROMË


Zëvendës kryeministri Irakien, Tareq Aziz mbrëmë u ka tërhequr vëmendjen vendeve evropiane kundër mbështetjes së ndonjë lufte të prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut.
I krishteri Tareq Aziz, pas bisedimeve në Vatikan me Papa Gjon Palin e dytë ka thënë se ndëlikimi i evropianëve në një luftë me Irakun "do të interpretohej nga arabët dhe bota myslimane si një kryqëzatë e të Krishterëve kundër Arabëve dhe Islamit".
XS
SM
MD
LG