Ndërlidhjet

BRUKSEL


Zëdhënësi i NATO-s, Mark Lejti ka deklaruar se KFOR-i meriton mirënjohje për arrestimin e tre shqiptarëve të Kosovës të akuzuar për krime lufte dhe jo vërejtje para opinionit, si,ç ka bërë kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte.
Duke i bërë vështrim deklaratës së kryeprokurores se ishte e habitur që Fatmir Limës t,i lejohej largimi i papenguar nga Kosova, zëdhënësi i NATO-s ka thënë se kjo deklaratë e zonjës Del Ponte nuk është dinjitoze dhe as e dobishme që gjëra të tilla të nxirren para opinionit.
XS
SM
MD
LG