Ndërlidhjet

DILI


Kombet e Bashkuara e kanë akuzuar shefin e dikurshëm të forcave të armatosura të Indonezisë, gjeneralin Wiranto bashkë me gjashtë ushtarakë të tjerë të lartë dhe ish guvernatorin e Timorit Lindor, për krime lufte kundër njerëzimit gjatë votimeve të përgjakshme për pavarësi të atij territori në vitin 1999.
XS
SM
MD
LG