Ndërlidhjet

PRISHTINË


Me rastin e një vjetorit të marrëveshjes për ndërtimin e institucioneve të Kosovës dhe për bashkëqeverisje, kryeadministratori, Mihail Steiner, ka ftuar sonte në një darkë pune, krerët e institucioneve dhe partive politike, përkatësisht Rugovën, Rexhepin, Dacin, Thacin dhe Haradinajn. Marrëveshja, në fjalë u nënshkrua vetëm pak javë pasi Steiner morri detyrën e kreut të administratës ndërkombëtare në Kosovë.
XS
SM
MD
LG