Ndërlidhjet

SOFJE


Sekretari amerikan i tregtisë, Don Evans, ka deklaruar se Uashingtoni "vlerëson së tepërmi" mbështetjen e Bullgarisë në luftën kundër terrorizmit.
Bullgaria është një nga 15 vendet anëtare të Këshillit të Sigurimit dhe së bashku me Spanjën e Britaninë mbështet qëndrimin amerikan lidhur me Irakun.
XS
SM
MD
LG