Ndërlidhjet

MOSKË


Rusia ka shprehur shqetësimin ndaj vazhdimit të bombardimeve nga aeroplanët amerikanë dhe britanikë në zonat e ndalim-fluturimit në Irak.
Ndërkaq gjatë ditës ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov, ka thënë se vendi i tij nuk do të mbështesë një rezolutë të re mbi Irakun, që rrezikon qëndrueshmërinë ndërkombëtare, madje Ivanov ka kërcënuar me përdorimin e vetos.
XS
SM
MD
LG