Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Trupat izraelite të mbështetura nga tanke dhe helikopterë sulmues ndërmorën një operacion në qytetin Khan Younis në jug të Brezit të Gazës, kurse gjatë luftimeve janë vrarë tre palestinezë , kurse 25 janë plagosur, bashkë me dy ushtar izraelit.
Ushtria izraelite ka shkatërruar ndërtesa dhe objkete tjera për të cilat thotë se shfrytëzohen nga militantë për të goditur qytetet dhe vendbanimet izraelite me bomba dhe raketa të quajtura Qassam.
Negociatori palestinez, Saeb Erekat i quajti operacionet e sotme si "hyrje për riokupimin e gjithë Brezit të Gazës".
XS
SM
MD
LG