Ndërlidhjet

LONDËR


Nuk bëhet fjalë vetëm për ardhmërinë e Lindjes së Mesme, por për autoritetin e ardhshëm të Kombeve të Bashkuara, tha sekretari i jashtëm Jack Straw në fjalimin në parlamentin britanik kushtuar zhvillimeve rreth Irakut.
"Plotësisht besoj që inspektorët punojnë dhe se u duhet më shumë kohë. Por Saddam Husseini është mjeshtër për të fituar kohë", tha Straw, duke shtuar se zgjidhja e vetme paqësore do të ishte që lideri i Irakut të largohet nga vendi.
XS
SM
MD
LG