Ndërlidhjet

PARIS


Franca, Hollanda, Gjermania dhe Rusia kanë hedhur poshtë zbatimin e një kërkesë amerikane për të dëbuar diplomatët irakenë nga këto vende dhe mbylljen e ambasadave të Irakut.
Sipas burimeve të diplomacisë franceze një kërkesë e tillë cënon sovranitetin e Francës. Ndërsa ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov, tha se një kërkesë e tillë nuk ka bazë ligjore.
XS
SM
MD
LG