Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfeld tha se ende është herët të përcaktohet nëse lideri i Irakut Sadam Husein e ka humbur kontrollin ndaj forcave irakiene.
Rumsfeld tha se Sadami me gjasë e ka mbijetuar sulmin e parë, por ai dhe zyrtarët tjerë amerikanë kanë theksuar se dëmet në bunkerin e tij janë aq të mëdha, sa që e kanë dobësuar kontrollin e tij ndaj forcave të Irakut.
XS
SM
MD
LG