Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush pritet të kërkojë nga Kongresi 74 miliardë e 700 milionë dollarë fonde emergjente për të paguar luftën në Irak dhe forcuar përpjekjet amerikane kundër terrorizmit.
Associated Press raporton se në kërkesë përfshihen edhe 62 miliardë e 600 milionë dollarët për Departamentin e Mbrojtjes, për të paguar operacionet në Irak.
XS
SM
MD
LG