Ndërlidhjet

UASHINGTON


Forcat e koalicionit të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara, të përfshira në luftën në Irak nuk do t'i ndërpresin luftimet deri në rrëzimin e regjimit të Sadam Huseinit. Kështu ka deklaruar para trupave amerikane në Karolinën e Veriut, presidenti amerikan, George Bush.
"Asnjë skenar i këtij armiku, asnjë krim nga regjimi iraken që po jep shpirt nuk do të na largojë ne nga misioni ynë. Nuk do të ndalojmë derisa Iraku të jetë i lirë", tha Bush.
Bush ka ritheksuar sërish se nuk do të ketë asgjë tjetër, vec "një fitoreje të plotë dhe përfundimtare".
XS
SM
MD
LG