Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM


Zëdhënësi i ushtrisë së Shteteve të Bashkuara tha se forcat amerikane dhe afgane e kanë pushtuar një bazë malore në jug-perëndim të Afganistanit, duke vrarë 8 talibanë të dyshuar dhe plagosur 15.
Zëdhënësi Roger King tha se në operacionin në provincën Kandahar morën pjesë forcat speciale amerikane dhe rreth 600 ushtarë afganë.
XS
SM
MD
LG