Ndërlidhjet

BAGDAT


Tre gazetarë kanë vdekur, ndërsa së paku 4 të tjerë janë plagosur sot në Bagdat, si pasojë e luftimeve ndërmjet trupave amerikane dhe forcave irakene.
Viktimat ishin dy kameramanë, një i televizionit Reuters, tjetri i një kanali televiziv spanjoll dhe një gazetar i televizionit arab Al-Jazira, duke e cuar në 9 numrin e gazetarëve të vrarë në këtë luftë.
Burimet amerikane pohojnë se kanë qëlluar në zonën ku gjendet hoteli ku janë vendosur gazetarët, pasi janë goditur prej andej me armë zjarri.
XS
SM
MD
LG