Ndërlidhjet

PEKIN


Organizata Botërore e Shëndetësisë, ka kërkuar nga qeveria kineze një raportim të plotë dhe të hapur mbi rastet e sëmundjes vdekjeprurëse, të njohur me shkurtesën SARS.
Nga kjo sëmundje, e cila e ka origjinën në Kinë kanë vdekur deri tani 100 persona dhe janë infektuar 2800 të tjerë.
XS
SM
MD
LG