Ndërlidhjet

SEUL


Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Sung i dytë, ka deklaruar para trupave të vendit të tij se ata janë të përgatitur mirë të përballen me agresionin dhe të zmbrapsin armikun.
Deklaratat e udhëheqësit koreano-verior u bënë gjatë një vizite në një bazë ushtarake.
Ndërkaq Koreja e Jugut ka vënë në veprim një anije spiune.
Tensionet mes dy koreve janë shtuar pas rifillimit nga ana e Penjanit të programeve bërthamore.
XS
SM
MD
LG