Ndërlidhjet

HONG KONG


Dy vende të tjera aziatike, Indonezia dhe Filipinet, kanë raportuar për rastet e para të pneumonisë vdekjeprurëse, të njohur me shkurtesën SARS.
Mbi 3 mijë raste janë regjistruar në 20 vende, ndërsa numri i viktimave në 114.
XS
SM
MD
LG